Правила поведінки з кіньми. Що потрібно знати перед першою прогулянкою верхи.

0
2240

Кінь – це жива істота. Навіть, якщо на перший погляд, він видається мало емоційним, це не означає, що він не переживає почуття, які притаманні іншим тваринам або навіть і людині.

Для того, щоб спілкування було комфортним для обох – коня і вершника, я підготував декілька корисних порад.

Є загальні правила, якими не варто нехтувати.

Підходимо до коня лише спереду!

Є така приказка: «Бійся цапа спереду, а коня ззаду». Насправді, кінь «розпускає» копита не тому, що переживає за свою попу:) Справа в тому, що він не бачить, що в нього відбувається ззаду і з якими намірами до нього підходять. Відповідно використовує задні ноги, щоб захистити себе від небезпеки.

Розмовляємо з конем

Так, ви правильно прочитали:) Кінь – це жива тварина і навіть, якщо він не розуміє, що ви йому кажете, він однозначно добре розуміє вашу інтонацію, настрій. Тому розказуємо про себе і хвалимо тваринку.

Не перегодовуємо солодощами

Коні – ще ті солодкоїжки. Покажіть їм цукор в кісточках і вони будуть наглим способом його у вас випрошувати:) Звісно, побалувати улюблену тварину можна, особливо подякувати їй таким чином за чемну поведінку і гарну прогулянку. Але заборонено перегодовувати її цими делікатесами, оскільки цукор негативно впливає на зір тварини та провокує розвиток глистів.

Чим доповнити раціон, крім цукру? Краще давати коням банани, причому разом із шкірками (хоча мої, наприклад, не їдять їх взагалі, перевіряв). Корисними для коней також є яблука, морква, кавуни. Головне правило, яке працює не лише з кіньми – знати міру.

Поради перед початком прогулянки:

Спілкуємося з твариною

Перш, ніж сідати на коня, підійдіть до нього, погладьте його між вушками, скажіть йому, як вас звати і що ви сьогодні разом проведете декілька годин. Тварина буде знати, кого вона везе. Повірте, коні дуже розумні і потребують спілкування та контакту, як люди. Вони оцінять, що ви не використовуєте їх як варіант «rent a car», а як компаньйона на деякий час.

Поради під час мандрівки:

Не женемо відразу риссю чи галопом

Кожен спортсмен не бере відразу штангу на 100 кг, а починає заняття із розминки і поступово збільшує вагу. Так само коні, які починають мандрівку, потребують розігріву. Тому перші 10-15 хв. потрібно їхати розміреним кроком, розігрівати і коней, і себе:) А вже після цього можна починати їхати риссю , а потім і галопом.

Не шмагаємо батогом/гілкою

Дехто вважає, що без нагайки кінь не піде. Насправді, шмагання коня спричиняє дискомфорт і тварина явно не буде вас за це любити. Інколи, звісно, можна підказати коневі, що йому варто таки рушати або відірватися від свіжої трави. Проте робити це треба делікатно і лише у випадку необхідності.

Не шарпаємо повід

Уявіть, що вам до рота запхали металеві штуки і шарпають ними сильно чи без перестанку. Як довго ви будете таке терпіти?! Повід та вудила є для управління конем, але оскільки рот коня дуже чутливий, то навіть легенькі порухи поводом сприяють виконанню команд вершника. Є випадки, коли потрібно натягнути сильніше. Однак під час прогулянок це варто робити лише за командою інструктора.

Не копаємо коня ногами

Боки коня чутливі до команд вершника. Добре навчений кінь розуміє свого господаря за найменшим порухом тіла. Інколи кінь може впертися і не рушати з місця або відмовлятися виконувати команду через небезпеку, яку він може відчути швидше за вершника (через надчутливі слух та зір). Не потрібно застосовувати силу чи зганяти на тварині злість. Постарайтеся прислухатися до оточення і ви.

Ведемо коня по м’якій дорозі

Кінські копита дуже чуттєві до дрібного щебню і камінців. Тому, якщо на прогулянці зустрічаються такі ділянки і є можливість їх обійти, то треба вибирати шляхи із м’яким покриттям.

Застереження та поради після прогулянки:

НЕ напуваємо коня!

Категорично заборонено напувати коня відразу після того, як він попрацював та спотів. Це може спровокувати застуду. Потрібно, щоб кінь постояв, вистиг, а тоді можна напоїти його. Проте рекомендовано поїти коня перед прогулянкою.

Дякуємо за подорож

Після закінчення прогулянки чи заняття подякуйте конику за старання, погладьте його, пригостіть смаколиком. Тварини пам’ятають запахи. І якщо ви будете регулярно приїжджати і комунікувати із конем, то він буде вас пригадувати:)